| Test Apparatus | 3 Groups |
|---|---|
| Temperature | Room Temperature To 300℃ |
| Weights | Three Each Of 50g, 100g, 200g, 500g And 1000g |
| Scale | Japanese Mitotoyo 0.01/10mm |
| Inner Box Material | SUS#304 Stainless Steel |
| Maximum Stretching Length | 280mm |
|---|---|
| Stretching Speed | 20-30mm/ Min |
| Chuck Type | Non-self-tightening |
| Elongation Accuracy | ± 1% |
| Resolution | 0.1% |
| Uniformity Of Oil Bath Temperature | <1.5℃ |
|---|---|
| Temperature Control Range | Adjustable From Room Temperature To 300℃ |
| Power | 1600W |
| Test Oil | Use 2# Lubricating Oil And Insulating Oil |
| Time Control | 0 To 999 Hours And 99 Minutes. |
| Test Voltage | AC/DC0 To 30 (kV), With Automatic Voltage Increase |
|---|---|
| Voltage Accuracy | 5.0kV To 30kV≤±5% |
| Leakage Current Range | AC0~20(mA), DC0~10(mA) |
| Leakage Current Error | ≤±5% |
| Breakdown Current | AC0~20mA±5%, Arbitrarily Set; |
| Hot Plate | Material: Aluminum |
|---|---|
| Load Capacity | 5 To 7N |
| Chronograph Stopwatch | 1 |
| Test Environment Requirements | 250±25℃ |
| Packaging Details | Wooden cases |
| Measurement Options | 200kg, 500kg, 1000kg (1T), 2000kg (2T), 5000kg (5T) |
|---|---|
| Load Resolution | 0.01kg |
| Maximum Stroke (including Fixture) | 800mm |
| Test Speed | 50~500mm/min(adjustable) |
| Speed Accuracy | 50 ± 0.5mm, 500 ± 1.0mm |
| Temperature | 15-35℃ |
|---|---|
| Relative Humidity | Not More Than 85%R.H |
| Atmospheric Pressure | 86-106Mpa |
| Dielectric Voltage | AC 220V |
| Reactive Power | 3KW |
| Test Voltage | 10/25/50 V / 100/250/500/1000 |
|---|---|
| Resistance Measurement | 0-10^17 Ω |
| Resolution | 100 |
| Microcurrent Measurement | 0.1fA (10^-16 A) -199.9 µA |
| Packaging Details | Wooden cases |
| Box Temperature | RT+10 To 50°C |
|---|---|
| Relative Humidity Inside The Box | 45%~75%RH |
| Nominal Wire Diameter Of The Net | 50 μ M |
| Nominal Spacing Between Lines; | No More Than 70 μ M |
| The Dust Content Inside The Box Is | 2Kg/m ³ |
| The Number Of Test Samples Is | 5 Pieces (pcs) |
|---|---|
| The Telescopic Spacing Is | 300 To 1800mm |
| The Expansion And Contraction Speed Is | 10 To 30 C.P. |
| Air Pressure Source | 7kg/cm² |
| Power Supply | 1∮AC 220V 2A |