| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX8349 |
| Machine Volume | 30*20*80cm |
|---|---|
| Temperature Uniformity | ± 0.5 ℃ |
| Maximum Comsuption | < 600W |
| Load Resolution | 1/10,000 |
| Paramters | Extrusion Hole 1=2.095±0.005mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | DX8348A |
| Product Name | Heat Release Smoke Production Test Machine |
| Warranty | 1 Year, 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Power | 2Kw |
| Accuracy | ≤ 5% |
| Voltage | 380V |
| Model Number | CF7173 |
|---|---|
| Product Name | Glow Wire Testing Machine |
| Keyword | Glow Wire Test Device |
| Hot Wire Temperature | 500 ~ 1000℃ Adjustable |
| Temperature Tolerance | 500 ~ 750℃ ±10℃, > 750 ~ 1000℃ ±15℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8610 |
| Power | Electronic |
| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| Customized Support | OEM, OBM, ODM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8788 |
| Standard | UL790, ASTM E 108 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 1 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Voltage | 220V |
| Sample Rack Mass | 15g+1g |
| Power | 2KW |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Total Weight | 500Kg |
| Constant Temperature | 20±5℃ |
| Test Box Size | (L)1.2*(W)2.2*(H)4 M |