| Model Number | CF8383 |
|---|---|
| Heating Current | The Current Is Between 120~150A(960℃) |
| Temperature Measuring Device | 0.5mm Armored Fine Wire Thermocouple |
| Test Chamber Volume | 0.5M³, D60x W95xH 90cm |
| Glowing Wire | A 4.0mm Diameter Ring Is Made Of Nickel/chromium Wire |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| External Dimensions | 800 L W700 1350mm H |
| Electrode Weight | ±0.25% |
| Electrode | Electrode Weight |
| Input Voltage | AC 220 V |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Heating Current | The Current Is Between 120~150A(960℃) |
| Temperature Measuring Device | 0.5mm Armored Fine Wire Thermocouple |
| Test Chamber Volume | 0.5M³, D60x W95xH 90cm |
| Glowing Wire | A 4.0mm Diameter Ring Is Made Of Nickel/chromium Wire |
| Warranty | 1-5Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 6000W |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF7116 |
| Standard | JIS R3205:1989,ISO/DIS125421 12543-6:1997 |
| Impact Height Range | 0-2000MM Adjustable |
| High-temperature Bath Temperature Range | RT To 250℃ |
|---|---|
| The Humidity Range Of The Low-temperature Bath Is | -50℃ To RT |
| Impact Temperature Of The Test Chamber | High Temperature 50-200 |
| Low Temperature | -10℃ To -40℃ |
| Heating Time | RT-250 ℃ For 60 Minutes |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8425 |
| Power | Electronic |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF7183 |
| Power | Electronic |
| Maximum Load | Choose From Within 5000,10000 KG |
| Accuracy Class | Level 0.5 |
| Load Resolution | 0.01kg |
|---|---|
| Maximum Stroke | 800mm |
| Test Speed | 50~500mm/min |
| Speed Accuracy | 50 ± 0.5mm |
| External Dimensions | 60cm 36cm 175cm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8380 |
| Power | Electronic |
| Turntable Rotation Speed | 60r/min |