| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Accuracy | 2% |
| Voltage | 220V |
| Time | 0-999 Hours Can Be Set Arbitrarily |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX8341 |
| Bending Angle | ±90° |
|---|---|
| Counting Range | 0-9999 |
| Motor Power | 1.1kW |
| The Weight Of The Testing Machine Is | Approximately 210 Kilograms |
| Bending Speed | <60 Times /min |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, OBM, ODM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8349 |
| Standard | IEC60332-3 |
| Keyword | Cable Burning |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Model Number | CF8341 |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Model Number | CF8379 |
| Temperature Uniformity | ±2.5℃ |
|---|---|
| The Timer Error Shall Not Exceed | 1 Second /h |
| Flame Height | Adjustable From 20mm±2mm To 175mm±1mm |
| Ignition Time | Adjustable From 0 To 999.9s±0.1s |
| Burning Duration | 0-999.9s±0.1s, Automatically Recorded, Manually Paused |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF8329 |
| Measurement Options | 200kg, 500kg, 1000kg (1T), 2000kg (2T), 5000kg (5T) Optional |
| Load Resolution | 0.01kg |
| Maximum Stroke | 800mm |
| Test Voltage | 100V-6000V Stepless Adjustable |
|---|---|
| Voltage Stability | ± 1% |
| Standard | IEC 60587 |
| Power | 6000KW |
| Accuracy | 0.5% |
| Sample Rack Mass | 15g+1g |
|---|---|
| Thermocouple | Insulated Nickel-chromium Armored 3mm |
| The Voltage Stability | ≤ ± 1% |
| Thermometer | 0-1000±2% |
| Timing Range | 0 To 99 Hours |