| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Gas Source | Purity Of 95%, Propane And Air Mixed Gas |
| Propane Flow Meter | 1-100cm³/min |
| Air Flow Meter | 5~500cm³/min |
| Translucency Resolution | 0.0001% |
| Speed | 4M/ S ² 1500 Times /H |
|---|---|
| Counting Range | 0-999999 |
| Motor Power | 0.37kW |
| Dimensions | 2350*850*1700mm |
| Test Current | 0.1A |
| Power | 3KW |
|---|---|
| Accuracy | 3% |
| Voltage | 220V |
| Standard | ASTM D5470-12 |
| Model | CF8377 |
| Surface Force | 1.0±0.05N |
|---|---|
| Maximum Test Current | 3A |
| Drip Device | The Drip Time Interval Can Be Set Arbitrarily |
| Outer Box Material | Mirror-finish Stainless Steel. |
| Test Chamber Volume | 0.5M³, Depth X Width X Height: 60x 95x 90cm |
| Pendulum Energy | 5.5J, 11J, 22J |
|---|---|
| Impact Velocity | 3.5m/s |
| Pendulum Lift Angle | 160 |
| Energy Loss | 5.5J<0.005J, 11J<0.011J, 22J<0.022J |
| Packaging Details | Wooden cases |
| Flexing Method | Two/three Pulleys |
|---|---|
| The Flesing Speed Is | 0.33m/s And 0.1m/s |
| The Test Current Is | 0 To 35A |
| The Movement Distance Between The Two Pulleys Is | ≥1 Meter |
| Test Voltage | AC220V/380V,50HZ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF9264 |
| Test Force Measuring Range KN | 4%-100%FS |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | DX8339 |
| Standard | GB/T 12441-2005 |
| Keyword | Fire Retardant Coating Combustion |
| Air Flow Regulation In The Combustion Chamber | 4500 To 5500 Lmin |
|---|---|
| Propane Flow Regulation | 3-30L/min |
| Compressed Air Flow Regulation; | 10~100L/min |
| Anemometer | 0.05 To 5m/s |
| Digital Display Thermometer | 0 To 400℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8493 |
| Temperature Range | RT+10°C~80°C |