| Hot Wire | A Ring With A Diameter Of 4.0mm Is Made Of Nickel/chromium Wire |
|---|---|
| Temperature Measurement Device | 0.5mm Armored Fine Wire Thermocouple, Capable Of Withstanding A High Temperature Of 1050℃ |
| Heating Current | When The Temperature Is 960℃, The Current Is Between 120 And 150A |
| The Force Applied To The Test | 0.8 To 1.2N, And The Indentation Depth Should Be Limited To At Least 7mm |
| Outer Box Material | Mirror-finish Stainless Steel. |
| Maximum Stretching Length | 280mm |
|---|---|
| Stretching Speed | 20-30mm/ Min |
| Chuck Type | Non-self-tightening |
| Elongation Accuracy | ± 1% |
| Resolution | 0.1% |
| Timer Resolution | 0.1S, Error No More Than 1s/h |
|---|---|
| Fuel Flowmeter | Adjustable From 35 To 350L/H, Control Accuracy ±2L/h |
| Fuel Consumption Control Accuracy | 565±2g/50min |
| Power Supply Voltage | AC380V 50Hz Three-phase Five-wire System; |
| Power Consumption | 4.01KW |
| Maximum Working Pressure | 2.5Mpa |
|---|---|
| Safe Burst Pressure | 2.7 To 3Mpa |
| Heater Power | 2300W |
| Temperature Self-control Range | Room Temperature To 200℃ |
| Volume | 4000 Cm ³ |
| Maximum Working Pressure | 2.5Mpa |
|---|---|
| Safe Burst Pressure | 2.7 To 3Mpa |
| Heater Power | 2300W |
| Temperature Self-control Range | Room Temperature To 200℃ |
| Temperature Deviation | ±0.5℃ |
| Radius Of The Water Spray Ring | 400mm |
|---|---|
| Aperture Spacing | 50mm |
| Water Spray Aperture | Φ0.1mm |
| Swing Pipe Diameter | Φ16mm |
| Number Of Openings | 25 |
| Density Precision | 0.0001 G/cm3 / 0.001 G/cm3 |
|---|---|
| Machine Volume | 30*20*80cm |
| Maximum Comsuption | < 600W |
| Chromatography Type | Gas Chromatography |
| Temperature Uniformity | ± 0.5 ℃ |
| Load Resolution | 1/10,000 |
|---|---|
| Plastic Testing Equipment | Carbon Black Content Tester |
| Temperature Uniformity | ± 0.5 ℃ |
| Paramters | Extrusion Hole 1=2.095±0.005mm |
| Himidity Range | ≥95%R.H |
| Test Time | 6 Hours |
|---|---|
| Chromatography Type | Gas Chromatography |
| Transport Package | Wooden Package |
| Load Resolution | 1/10,000 |
| Testing Range | 0.01~0.99 |
| Warranty | 1-5Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 6000W |