| Advanced Control Software | Under The Windows XP Operating System, The High-resolution Graphical Control Software Enables Speed Setting, Displacement Setting, Load Setting, Displacement Repetition, Stress Control, Strain Rate Control, And Multi-stage Control Modes To Meet Different T |
|---|---|
| Customizable Test Names | The Names Of Material Testing Tests Can Be Freely Modified According To User Needs. |
| Replay & Demonstration Function | Supports Test Data Replay, Adding Or Deleting Test Results, Which Is Convenient For Business Personnel To Demonstrate To Customers Externally. |
| Rich Test Programs | Equipped With Dozens Of Standard Test Programs. |
| Replay & Demonstration Function | Supports Test Data Replay, Adding Or Deleting Test Results, Which Is Convenient For Business Personnel To Demonstrate To Customers Externally. |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Temperature Range | -40~150℃ |
| Humidity Range | 20%~98%RH. |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF9264 |
| Test Force Measuring Range KN | 4%-100%FS |
| Temperature Range | -40 To 150℃ |
|---|---|
| Temperature Control Stability | 0.5℃ |
| Temperature Deviation | 2.0℃ |
| Temperature Change Rate | Average 1.5℃/min (-40 To +150℃) |
| Humidity Range | 20% To 98%RH |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF7183 |
| Power | Electronic |
| Maximum Load | Choose From Within 5000,10000 KG |
| Accuracy Class | Level 0.5 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF9182 |
| Standard | IEC 61215,IEC 61730-2004,IEC 61345 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Keyword | Conductor Tensile + Elongation Test Device |
| Power Supply | AC220V 50HZ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Product Name | Tensile Strength Testing Machine For Mask Earbands |
| Keyword | Tensile Strength Testing Machine For Mask Earbands |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Inner Box Dimensions | 900*600*400mm |
| Outer Box Dimensions | 1410*880*1180mm |
| Power Supply | Single Phase 220V 2KW 50H |
| Laboratory | 35℃ ± 1℃ Fluctuation≤±0.5℃ Uniformity≤2℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX8427 |