| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 2Kw |
| Accuracy | ≤ 5% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | Electronic, Electronic |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 120W |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Function | For The Insertion Force And Pull-out Force Test |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Model Number | CF8327 |
| Weight | 125kg |
|---|---|
| Dimension | 60mm*36mm*175mm |
| Warranty | 1 Year |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Power | Electronic |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8362 |
| Power | Electronic |
| Combustion Laboratory Size | L3000 W3000 H2400 (MM) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Accuracy | 2% |
| Voltage | 220V |
| Time | 0-999 Hours Can Be Set Arbitrarily |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF8382 |
| Application | Of Wire And Cable Industry |
| Effective Space | 2.4m (length) * 1m (width) * 1 .8m (height) |
| Dimensions | 2.4m (length) * 1m (width) * 2.5m (height) |
| Advanced Control Software | Under The Windows XP Operating System, The High-resolution Graphical Control Software Enables Speed Setting, Displacement Setting, Load Setting, Displacement Repetition, Stress Control, Strain Rate Control, And Multi-stage Control Modes To Meet Different T |
|---|---|
| Customizable Test Names | The Names Of Material Testing Tests Can Be Freely Modified According To User Needs. |
| Replay & Demonstration Function | Supports Test Data Replay, Adding Or Deleting Test Results, Which Is Convenient For Business Personnel To Demonstrate To Customers Externally. |
| Rich Test Programs | Equipped With Dozens Of Standard Test Programs. |
| Replay & Demonstration Function | Supports Test Data Replay, Adding Or Deleting Test Results, Which Is Convenient For Business Personnel To Demonstrate To Customers Externally. |