| Weight | 125kg |
|---|---|
| Dimension | 60mm*36mm*175mm |
| Warranty | 1 Year |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Power | Electronic |
| The Condensation Humidification System | A Fully Stainless Steel Shallow Surface Evaporation Humidifier |
|---|---|
| Water Supply System | The Humidification Water Supply Adopts Automatic Control |
| Exposure Methods | Moisture Vapor Condensation Exposure, Light Radiation Exposure |
| The Studio Dimensions | DxWxH450X1170X500 |
| Supported Sample Quantity | Approximately 40 Pieces, 150X75 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8393 |
| Power | Electronic |
| Function | For Measuring The Mechanical Strength Of PVC Insulated Cables |
| Power | 2KW |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Total Weight | 500Kg |
| Constant Temperature | 20±5℃ |
| Test Box Size | (L)1.2*(W)2.2*(H)4 M |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Nominal Clamping Force | 0.80MN |
| Hot Plate Specification | 500*500mm |
| Hot Plate Thickness | 60mm |
| Mixing Capacity | 2-10 Kg |
|---|---|
| Motor Power 5.5KW | 11KW |
| Power Supply | 5∮, AC380V |
| Drum Size | Ф ф250mm×L 650mm (hard Chrome Plating On High Hardness Surface, No Sticking Or Delamination) |
| Speed Ratio Of Drum | 1: 1.35 (speed Ratio Can Be Customized According To Customer's Requirements) |
| Maximum Test Load | 100kg |
|---|---|
| Amplitude Range | 25.4mm (1 Inch) |
| Simulated Vehicle Speed | 25 To 40km/h |
| Machine Weight | 200 |
| Frequency Range | 150 To 300rpm(revolutions Per Minute |
| Temperature Range | -40 To 150℃ |
|---|---|
| Temperature Control Stability | 0.5℃ |
| Temperature Deviation | 2.0℃ |
| Temperature Change Rate | Average 1.5℃/min (-40 To +150℃) |
| Humidity Range | 20% To 98%RH |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8399 |
| Power Supply | AC220V 50HZ |
| Standard | ISO9772 GB/T8333-2008 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8401 |
| Standard | GB/T11785-2005 ,ISO9239-1 |