| The Output Voltage AC | 0.5 KV To 6.0 KV |
|---|---|
| The Capacity | Usually ≥ 1.5 KVA |
| The Voltage Measurement Accuracy | ±2% |
| Electrode Material | Platinum Or Stainless Steel |
| The Electrode Pressure | 1.0 N ± 0.05 N |
| Electrode | 0.5mm Thick Material: Stainless Steel |
|---|---|
| Test Voltage | 100V-6000V Stepless Adjustable |
| Dropping Accuracy | 0.5% |
| Voltage Stability | ± 1% |
| Accuracy | ± 1% |
| Power | 3KW |
|---|---|
| Accuracy | 3% |
| Voltage | 220V |
| Standard | ASTM D5470-12 |
| Model | CF8377 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 2KW |
| Temperature Range | -60℃ To 150℃ |
|---|---|
| Temperature Fluctuation | 0.5℃ |
| Temperature Deviation | ≤2℃ |
| Heating Time | Approximately 40 Minutes To Rise From Room Temperature To 150℃ (no-load Non-linear) |
| Cooling Time | It Takes Approximately 60 Minutes To Cool From Room Temperature To -60℃ (no-load Non-linear) |
| Warranty | 1-5Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 6000W |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
| Accuracy | ≤ 5% |
| Voltage | 380V |
| Type | Testing Machine |
| Warranty | 1-5Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 6000W |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX8388 |
| Model Number | CF8383 |
|---|---|
| Heating Current | The Current Is Between 120~150A(960℃) |
| Temperature Measuring Device | 0.5mm Armored Fine Wire Thermocouple |
| Test Chamber Volume | 0.5M³, D60x W95xH 90cm |
| Glowing Wire | A 4.0mm Diameter Ring Is Made Of Nickel/chromium Wire |