| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8359A |
| Standard | GB/T17430-2015 ASTM C447-85 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8359A |
| Application | Thermal Insulation Products |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Daxian |
| Model Number | DX8359F |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Application | Insulation Products |
| Keyword | Maximum Temperature Tester |
| Function | Suitable For The Evaluation Of The Maximum Use Temperature |
| Standard | GB/T17430-1998 ASTM C447-85 |
| Model Number | CF7173 |
|---|---|
| Product Name | Glow Wire Testing Machine |
| Keyword | Glow Wire Test Device |
| Hot Wire Temperature | 500 ~ 1000℃ Adjustable |
| Temperature Tolerance | 500 ~ 750℃ ±10℃, > 750 ~ 1000℃ ±15℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8788 |
| Power | Electronic |
| Standard | ASTME 84, UL910, NFPA262 And Other Test Standards |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8788 |
| Standard | ASTME 84,UL910,NFPA262 |
| Sample Rack Mass | 15g+1g |
|---|---|
| Thermocouple | Insulated Nickel-chromium Armored 3mm |
| The Voltage Stability | ≤ ± 1% |
| Thermometer | 0-1000±2% |
| Timing Range | 0 To 99 Hours |
| Temperature Range | Room Temperature +10 To 70℃ |
|---|---|
| Temperature Fluctuation | ±0.5℃ (under No-load Condition |
| Temperature Uniformity | ±2℃ (when No-load) |
| Ozone Concentration Deviation Range | ±10% |
| Ozone Concentration Adjustable Range | Adjustable Range: 20-200 PPHM |
| High-temperature Bath Temperature Range | RT To 250℃ |
|---|---|
| The Humidity Range Of The Low-temperature Bath Is | -50℃ To RT |
| Impact Temperature Of The Test Chamber | High Temperature 50-200 |
| Low Temperature | -10℃ To -40℃ |
| Heating Time | RT-250 ℃ For 60 Minutes |