| Measuring Range | (0-15) Kw/m ² |
|---|---|
| Accuracy Of Heat Flux Meter | ±0.2Kw/m ² |
| Heat Flux Meter Accuracy | <±3% |
| Computer | One Laptop |
| Measurement Accuracy | ±0.3℃ |
| Butane Flowmeter | 0-100m1/min |
|---|---|
| U-shaped Pressure Gauge | 0 To 3kpa |
| Timer | Range 0 To 99.99 Hours |
| Gas Pressure Gauge | 0 To 0.1MPa, With A Resolution Of 0.01 MPa |
| Gas Supply Source | Butane Gas With A Purity Of Over 95% |
| Total Heat Value Of Combustion | 30000000J/Kg (30MJ/kg) |
|---|---|
| Repeatability Error Of Combustion Heat Value | Dynamic ≤ 0.1% |
| Temperature Measurement Range | 0-50 ℃ |
| Temperature Measurement Accuracy | 0.01k |
| Heat Capacity Accuracy | ≤ 0.1% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF8377A |
| Power | Electronic |
| Standard | GB/T10295-2008, ISO/DIS8301 |
| Thermal Conductivity Range | 0.015-400W/mk |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8377A |
| Standard | GB4610-1984, GB4610-2008 |
| Environmental Temperature | Room Temperature~40 ℃ |
| Uniformity Of Oil Bath Temperature | <1.5℃ |
|---|---|
| Temperature Control Range | Adjustable From Room Temperature To 300℃ |
| Power | 1600W |
| Test Oil | Use 2# Lubricating Oil And Insulating Oil |
| Time Control | 0 To 999 Hours And 99 Minutes. |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | 6KW |
| Application | Fire Resistance Test Of Building Components |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8335A |
| Power | Electronic |
| Keyword | Radiant Plate Flame Spread Tester |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF9253 |
| Function | Long-term Pressure And Plastic Pipe And Composite Pipe Burst Test |
| Temperature Control Range | Room Temperature ~ 95 ℃ |
| Pressure Range | 0 ~ 16MPa (arbitrary Setting) |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Daxian |
| Power | Electronic |