| Combustion Gas Source | Propane And Liquefied Gas With A Purity Of Over 95% (provided By The User) |
|---|---|
| Gas Flow Rate | 0-100L/min, Measurement Accuracy 2.5 Grade |
| Air Flow Rate | 0 To 50m³/min, Measurement Accuracy ≤±0.5m³/min |
| Gas Tank Capacity | ≥50kg×6 |
| Gap Probe | Made In Accordance With The GB/T9978.1 Standard |
| Dimensions | Varies By Model, Typically 300x200x150 Mm |
|---|---|
| Gas Cylinder Capacity | 50kg × 6 Cylinders |
| Ambient Temperature | -10°C~50°C |
| Stabilization Time | From Room Temperature To 750℃, C ≤ 1h. |
| Accuracy | 1/0.5 Grade |
| Warranty | 1 Year, 12 Months |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF9183 |
| Standard | IEC 61215 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF9182 |
| Standard | IEC 61215,IEC 61730-2004,IEC 61345 |
| Sample Rack Mass | 15g+1g |
|---|---|
| Voltage Stabilizer | 2KVA, Voltage Stability ≤±1% |
| Thermometer | 0 To 1000±2% |
| Timing Range | 0 To 99 Hours, Accuracy ±1 Second |
| Power Supply Voltage | AC220V±10%, 50Hz, Current ≤10A |
| Temperature Control Accuracy | ±2℃ |
|---|---|
| Power Usage | 2500W |
| Working Voltage | AC 220V ±10V, 50HZ |
| Environmental Humidity | ≤75% |
| Ambient Temperature | Room Temperature To 40℃ |
| Time | 0 To 999 Hours Can Be Set Arbitrarily |
|---|---|
| Temperature ControllerTemperature Controller | With PID Setting |
| Temperature Fluctuation | ±0.5℃ |
| Temperature Uniformity | ±2.5℃ |
| Temperature Range | Room Temperature To 200℃ Or Room |
| Model Number | HT-CJ-150L |
|---|---|
| Standard | GB/T2423.1-2001, GJB150.5-86, IEC68-2-14 |
| Internal Dimensions | Width 600 * Height 500 * Depth 500mm |
| Exterior Dimensions (approx.) | Width 1850 * Height 2150 * Depth 1550mm |
| Impact Temperature Range | -40°C~150°C |
| Temperature Range - | 65, -50, -40 To +130℃ |
|---|---|
| The Humidity Range Is | 20 To 98%RH |
| The Temperature Fluctuation Is | ± 0.5℃ |
| Cooling Time | 1 To 1.5℃/min |
| The Heating Time | From RT To +130℃ Is 60 Minutes |
| Ammeter Accuracy | ±1% |
|---|---|
| Test Rate | 1~30 Times/min Can Be Preset |
| Current Loading | 0-25A |
| Measuring Range | 0.01-10mm |
| Sample Speed | 25MHz |