| Power | 2KW, Electronic |
|---|---|
| Voltage | 380V, 380v |
| Product Name | Small-scale Test Furnace For Fireproof Coating Of Steel Structure |
| Standard | GB/T9978.1-2008 GB/T14907-2018 GBJ17-2003 GB/T14907-2018 |
| Power | 10kw |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Product Name | Maximum Temperature Tester For Thermal Insulation Materials |
| Keyword | Maximum Temperature Tester |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8427A |
| Standard | ASTM D2275-14 |
| Uniformity Of Oil Bath Temperature | <1.5℃ |
|---|---|
| Temperature Control Range | Adjustable From Room Temperature To 300℃ |
| Test Oil | Use 2# Lubricating Oil And Insulating Oil |
| Working Power Supply | AC220V/50HZ |
| Power | 1600W |
| Gas Flow Rate | 0-100L/min, Measurement Accuracy 2.5 Grade |
|---|---|
| Air Flow Rate | 0-50m ³ /min, Measurement Accuracy ≤±0.5m ³ /min. |
| Gas Tank Capacity | ≥50kg×6 |
| Load Measurement Equipment | ±2.5% Of The Load Value Should Be Added |
| Furnace Pressure Measurement Range | 0 To 100pa |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8377A |
| Standard | GB/T10295-2008 |
| Thermal Conductivity Range | 0.015-400W/mk |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Product Name | Three Comprehensive Test Chamber |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Product Name | Glow Wire Testing Machine |
| Heating Rate | 5 ℃ /min Or 3 ℃ /min Can Be Set |
|---|---|
| Temperature Collection | Collected Every 2 Minutes And Displayed With A Curve |
| Thermocouple Response Time | <0.5 Seconds |
| Temperature Error | ± 0.5 ℃ |
| Timing Error | 1 Second /h |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8359A |
| Standard | GB/T17430-2015 ISO 8142 :1990 |