| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Product Name | Glow Wire Testing Machine |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX8393 |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
| Accuracy | ≤ 5% |
| Voltage | 380V |
| Type | Testing Machine |
| Model Number | CF7132 |
|---|---|
| Product Name | Automotive Interior Combustion Test Chamber (with Fume Hood) |
| Keyword | Automotive Interior Combustion Tester |
| Function | For Qualitative Evaluation Of The Flammability |
| Flame Height | 20mm ± 2mm To 100mm±2mm Adjustable |
| Warranty | 1-5Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 6000W |
| Warranty | 1-5Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 6000W |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX8388 |
| Load Resolution | 0.01kg |
|---|---|
| Maximum Stroke | 800mm |
| Test Speed | 50~500mm/min |
| Speed Accuracy | 50 ± 0.5mm |
| External Dimensions | 60cm 36cm 175cm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Model Number | CF8341 |
| Power | 500W |
|---|---|
| Accuracy | ±5% |
| Droplet Collection Tray | 300mm Away From The Sample Rack |
| Bracket | Height Of 500MM |
| Radiation Sample Holder | Inner Diameter 118mm, Metal Mesh 2.1 * 2.1mm |