| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, OBM, ODM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8349 |
| Standard | IEC60332-3 |
| Keyword | Cable Burning |
| Ambient Temperature | Operating Temperature 10℃ To 35℃ |
|---|---|
| Gas Flow Rate | The Gas Flow Rate Of The Burner Is Adjustable From 0 To 5 N/ Minute |
| Voltage | 230V, 10A |
| Pressure | 1 Kpa |
| Packaging Details | Wooden cases |
| Power Supply Voltage | AC220V±10%, 50HZ, Current ≤10A |
|---|---|
| Maximum Operating Power | 1.5KW |
| Temperature Control Range | 300-1000℃ |
| Heating Power | 800-1000W |
| Control Accuracy | Static ±1℃ (maintenance Time Greater Than 2 Minutes) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 2KW |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
| Accuracy | ≤ 5% |
| Voltage | 380V |
| Type | Testing Machine |
| Model Number | CF7132 |
|---|---|
| Product Name | Automotive Interior Combustion Test Chamber (with Fume Hood) |
| Keyword | Automotive Interior Combustion Tester |
| Function | For Qualitative Evaluation Of The Flammability |
| Flame Height | 20mm ± 2mm To 100mm±2mm Adjustable |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 120W |
| Combustion Gas Source | Propane And Liquefied Gas With A Purity Of Over 95% (provided By The User) |
|---|---|
| Gas Flow Rate | 0-100L/min, Measurement Accuracy 2.5 Grade |
| Air Flow Rate | 0 To 50m³/min, Measurement Accuracy ≤±0.5m³/min |
| Gas Tank Capacity | ≥50kg×6 |
| Gap Probe | Made In Accordance With The GB/T9978.1 Standard |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8335A |
| Power | Electronic |
| Keyword | Radiant Plate Flame Spread Tester |
| Power Supply | 220V 50Hz |
|---|---|
| Steel Ball Specifications | (33g, 50g, 64g, 95g, 110g, 134g, 226g) 1 Each |
| Power | 2.5KW |
| Impact Height Range | Adjustable From 0 To 2000MM |
| Control Box | The Separable Electromagnet Is Installed From The Bottom. |