| Power Supply | 220V 50Hz |
|---|---|
| Steel Ball Specifications | (33g, 50g, 64g, 95g, 110g, 134g, 226g) 1 Each |
| Power | 2.5KW |
| Impact Height Range | Adjustable From 0 To 2000MM |
| Control Box | The Separable Electromagnet Is Installed From The Bottom. |
| Gas Pressure Gauges | Air 0-0.6MPa, Gas 0-0.25MPa; |
|---|---|
| Timer | 0 To 99.99s/m/h Can Be Set Arbitrarily; |
| Ignition Device | Automatic Piezoelectric Ignition; |
| Voltage Regulator | Capacity 8KVA |
| Test Voltage | Continuously Adjustable From 100 To AC1000V |
| Heat Radiation Flux | 30KW/m2 |
|---|---|
| Furnace Temperature | 750±5°C; |
| Operating Temperature | 10°C To 35°C |
| Capacity | 0.8m³ |
| Heavy Hammer | 54.5g/113.4g/226.8g/340.2g |
| Overall Dimensions | L800* W850* H1200mm |
|---|---|
| Rated Voltage | AC 220V |
| Total Weight | 160KG |
| Total Power | ≤5.0kW |
| Heating Power | ≤4.5kW |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 2Kw |
| Accuracy | ≤ 5% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | Electronic, Electronic |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Working Voltage | AC 380V ± 10% 50NZ |
| Gas Tank Capacity | ≥ 50kg×6 |
| Vertical Furnace | L3.2m×W2.2m×H4.0m |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Model Number | CF8348A |
| Model Number | CF3184 |
|---|---|
| Power | Hydraulic |
| Tunnel Furnace | 7.62m |
| Open End Cross-section | 0.45m X 03.m |
| Lining | Firebrick |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF8382 |
| Application | Of Wire And Cable Industry |
| Effective Space | 2.4m (length) * 1m (width) * 1 .8m (height) |
| Dimensions | 2.4m (length) * 1m (width) * 2.5m (height) |