| Warranty | 1-5Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 6000W |
| Warranty | 1-5Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 6000W |
| Torque Range | 0-200MV |
|---|---|
| Accuracy Grade | 0.5 |
| Roller Size | Φ120mm×L320mm |
| Deviation | <=5% Pphm |
| Breakdown Voltage | 0~50kV |
| Test Method | Drop Rebound |
|---|---|
| Test Furnace Size | L2245×W1500×H1600 (mm) |
| Fixture Interval | 19-75mm,57-75mm |
| Temperature Uniformity | 1.5℃ |
| Hot Plate Specifications | 350X350mm |
| Time | 0 To 999 Hours Can Be Set Arbitrarily |
|---|---|
| Temperature ControllerTemperature Controller | With PID Setting |
| Temperature Fluctuation | ±0.5℃ |
| Temperature Uniformity | ±2.5℃ |
| Temperature Range | Room Temperature To 200℃ Or Room |
| Load Resolution | 0.01kg |
|---|---|
| Maximum Stroke | 800mm |
| Test Speed | 50~500mm/min |
| Speed Accuracy | 50 ± 0.5mm |
| External Dimensions | 60cm 36cm 175cm |
| Test Voltage | 100V-6000V Stepless Adjustable |
|---|---|
| Voltage Stability | ± 1% |
| Standard | IEC 60587 |
| Power | 6000KW |
| Accuracy | 0.5% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Power | 6KW |
| Accuracy | ≤ 5% |
| Voltage | 220V |
| Measurement Options | 200kg, 500kg, 1000kg (1T), 2000kg (2T), 5000kg (5T) |
|---|---|
| Load Resolution | 0.01kg |
| Maximum Stroke (including Fixture) | 800mm |
| Test Speed | 50~500mm/min(adjustable) |
| Speed Accuracy | 50 ± 0.5mm, 500 ± 1.0mm |
| Load Decomposition Degree | 1/100,000 |
|---|---|
| Load Accuracy | ≤0.5% |
| Test Speed | 0.1-500mm/min (can Be Set Arbitrarily On The Computer) |
| Test Stroke | 400, 500 (can Be Increased As Per Customer Requirements) |
| Test Width | 40cm(can Be Widened As Per Customer Requirements) |