| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8362 |
| Power | Electronic |
| Combustion Laboratory Size | L3000 W3000 H2400 (MM) |
| The Moving Range Is | 2 To 50mm Or Negotiable |
|---|---|
| Test Speed | 3 To 180rpm/min |
| Load-bearing Ramps (g) | 10,20,50,100,200,500 G |
| Voltage | 220V |
| Load Weights | 10,20,50,100,200,500 G (customizable According To Customer Requirements) |
| Power Supply Voltage (V) | 220±20% |
|---|---|
| Maximum Current | 5A |
| Power | 1.5KW |
| Capacity Options | 2,5,10,20,50,100,200 Kg |
| The Force Measurement Accuracy Is | Within ± 0.5% Of The Indicated Value |
| Test Apparatus | 3 Groups |
|---|---|
| Temperature | Room Temperature To 300℃ |
| Weights | Three Each Of 50g, 100g, 200g, 500g And 1000g |
| Scale | Japanese Mitotoyo 0.01/10mm |
| Inner Box Material | SUS#304 Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8380 |
| Power | Electronic |
| Turntable Rotation Speed | 60r/min |
| Inner Box Dimensions | Using YDT-5/50 Power Frequency Corona Free Test Transformer, Voltage Range: 0-50KV |
|---|---|
| Measurement Accuracy | ± 0.2% |
| Electrode Spacing | 100mm |
| Number Of Electrodes | 5 |
| Rated Capacity Of High-voltage Transformer | 5KVA |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF8329 |
| Measurement Options | 200kg, 500kg, 1000kg (1T), 2000kg (2T), 5000kg (5T) Optional |
| Load Resolution | 0.01kg |
| Maximum Stroke | 800mm |
| Warranty | 5Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | 45KW |
| Accuracy | 0.5 |
| Style | Microcomputer-controlled, Gantry Type |
|---|---|
| Maximum Test Force | 100kN (10T) |
| Test Force Range | Stepless Speed Regulation |
| Test Range | 1%-100%FS |
| Accuracy Of Test Force; | Plus Or Minus 1% |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX8388 |