| The Swing Angle Is | Adjustable At 45°, 60° And 90° |
|---|---|
| The Swing Speed Is | Adjustable From 10 To 60 Times Per Minute |
| Automatic Counters | E 6 Each Counting Separately |
| Six Loads | Of 50, 100, 200, 300 And 500g Each |
| Volume (W×D×H) | 86×51×81cm |
| Temperature Range | Room Temperature To 250℃. |
|---|---|
| Timer | 0 To 99.99 Seconds. |
| Heater Power | 1.25KW |
| PH Test Paper | 1 To 7PH |
| Temperature Resolution | : 0.1℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF9264 |
| Test Force Measuring Range KN | 4%-100%FS |
| Packaging Details | Wooden cases |
|---|---|
| Delivery Time | 10 Work Days |
| Payment Terms | T/T,Cash,L/C, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5 units per month |
| Place of Origin | China |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | DX8339 |
| Standard | GB/T 12441-2005 |
| Keyword | Fire Retardant Coating Combustion |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8493 |
| Temperature Range | RT+10°C~80°C |
| Temperature Range | Room Temperature To 250℃ |
|---|---|
| Temperature Resolution | 0.1℃ |
| Timer | 0 To 99 Hours. |
| . Working Power Supply | AC220V /50Hz |
| Heater Power | 3.5KW |
| Maximum Working Pressure | 2.5Mpa |
|---|---|
| Safe Burst Pressure | 2.7 To 3Mpa |
| Heater Power | 2300W |
| Temperature Self-control Range | Room Temperature To 200℃ |
| Volume | 4000 Cm ³ |
| Maximum Working Pressure | 2.5Mpa |
|---|---|
| Safe Burst Pressure | 2.7 To 3Mpa |
| Heater Power | 2300W |
| Temperature Self-control Range | Room Temperature To 200℃ |
| Temperature Deviation | ±0.5℃ |
| Chromatography Type | Gas Chromatography |
|---|---|
| Maximum Comsuption | < 600W |
| Density Precision | 0.0001 G/cm3 / 0.001 G/cm3 |
| Paramters | Extrusion Hole 1=2.095±0.005mm |
| Test Time | 6 Hours |