| Dimensions | Varies By Model, Typically 300x200x150 Mm |
|---|---|
| Gas Cylinder Capacity | 50kg × 6 Cylinders |
| Ambient Temperature | -10°C~50°C |
| Stabilization Time | From Room Temperature To 750℃, C ≤ 1h. |
| Accuracy | 1/0.5 Grade |
| Test Voltage | AC/DC0 To 30 (kV), With Automatic Voltage Increase |
|---|---|
| Voltage Accuracy | 5.0kV To 30kV≤±5% |
| Leakage Current Range | AC0~20(mA), DC0~10(mA) |
| Leakage Current Error | ≤±5% |
| Breakdown Current | AC0~20mA±5%, Arbitrarily Set; |
| Temperature Control Accuracy | ±2℃ |
|---|---|
| Power Usage | 2500W |
| Working Voltage | AC 220V ±10V, 50HZ |
| Environmental Humidity | ≤75% |
| Ambient Temperature | Room Temperature To 40℃ |
| Electrode | Thickness 0.5mm |
|---|---|
| Test Voltage | 100V - 6000V, Adjustable Continuously |
| Voltage Regulator Output | 0 - 250V Adjustable, Capacity 5KVA |
| Test Transformer | Capacity 5KVA, Maximum Output Voltage AC 6000V (or DC 6000V Optional) |
| High Precision Voltage Stabilizer | Output AC 220V, Power 6000W, Accuracy ±1% |
| Environmental Temperature | Room Temperature~40 ℃ |
|---|---|
| Relative Humidity | ≤ 75% |
| Working Voltage | AC 220V ± 10V 50Hz |
| Heating Power | 3500W |
| External Dimensions | L1000 * W400 * H1000mm |
| Ambient Temperature | -5℃ To 30℃ |
|---|---|
| Environmental Humidity | ≤70% Working Voltage: AC 220V ±10V |
| Microcomputer Control | Automatic Ignition And Timing |
| Real-time Temperature Display | Data Printing |
| Gas Source | Natural Gas, Liquefied Petroleum Gas, Purity 95% (provided By The User) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | Electronic, Electronic |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 120W |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 2Kw |
| Accuracy | ≤ 5% |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| External Dimensions | 800 L W700 1350mm H |
| Electrode Weight | ±0.25% |
| Electrode | Electrode Weight |
| Input Voltage | AC 220 V |