| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Accuracy | 2% |
| Voltage | 220V |
| Time | 0-999 Hours Can Be Set Arbitrarily |
| Heat Source | 610mm Long Tube Gas Burner. |
|---|---|
| Temperature Measurement | 2mm Diameter Armored Thermometer |
| Test Flame Temperature And Time | 650 ± 40 ° C-3 Hours/750 ± 40 ° C-3 Hours 950 ± 40 ° C-3 Hours/950 ± 40 ° C-20 Minutes |
| Sample | Not Less Than 1200mm |
| Test Voltage | 200~1000V (adjustable) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Model Number | CF8341 |
| The Swing Angle Is | Adjustable At 45°, 60° And 90° Left And Right |
|---|---|
| The Swing Speed Is | Adjustable From 10 To 60 Times Per Minute |
| Automatic Counters | 6, Counting Separately |
| Six Loads Of | 10N And Six Loads Of 5N |
| The Load Current Is | 0.5 To 25A |
| Temperature | 15-35℃ |
|---|---|
| Relative Humidity | Not More Than 85%R.H |
| Atmospheric Pressure | 86-106Mpa |
| Dielectric Voltage | AC 220V |
| Reactive Power | 3KW |
| Time | 0 To 999 Hours Can Be Set Arbitrarily |
|---|---|
| Temperature ControllerTemperature Controller | With PID Setting |
| Temperature Fluctuation | ±0.5℃ |
| Temperature Uniformity | ±2.5℃ |
| Temperature Range | Room Temperature To 200℃ Or Room |
| Measuring Range | (0-15) Kw/m ² |
|---|---|
| Accuracy Of Heat Flux Meter | ±0.2Kw/m ² |
| Heat Flux Meter Accuracy | <±3% |
| Computer | One Laptop |
| Measurement Accuracy | ±0.3℃ |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENFENG |
| Model Number | CF9005 |
| Power | 500W |
|---|---|
| Accuracy | ±5% |
| Droplet Collection Tray | 300mm Away From The Sample Rack |
| Bracket | Height Of 500MM |
| Radiation Sample Holder | Inner Diameter 118mm, Metal Mesh 2.1 * 2.1mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Model Number | CF8539 |