| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Working Voltage | AC 380V ± 10% 50NZ |
| Gas Tank Capacity | ≥ 50kg×6 |
| Vertical Furnace | L3.2m×W2.2m×H4.0m |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8391 |
| Application | Fire-retardant Coatings |
| Test Board Size | L300*W150 Thickness Is 5mm |
| Ignition Time | Adjustable From 0 To 999.9s±0.1s |
|---|---|
| Test Inclination Angle | 45° |
| Combustion Gas | 98% Propane Gas |
| Flow And Pressure | Equipped With Dual Flow Gauges And Pressure Gauges |
| Temperature Test Range | 0 To 1000℃ |
| Conductivity Meter | Measuring Range: (0 ~ 1×105)μS/cm |
|---|---|
| Digital PH Meter | Accuracy Of 0.02PH |
| Analytical Balance | Accuracy Of 0.1mg |
| Vi. Sampling | 500mg To 1000mg |
| Air Flowmeter | Adjustable From 20mL To 200mL |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | 20KVA |
| Voltage | 220V |
| Propane Flowmeter | 1 To 100cm²/min |
|---|---|
| Light Transmittance Resolution | 0.0001% |
| Measurement Accuracy | ±3% |
| Environmental Humidity | Room Temperature -40℃ |
| Air Flowmeter | 5-500cm²/min |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Standard | GB/T20285-2006 |
| Power Supply | AC220V±10% 50HZ |
| Working Power Supply | AC 380V ±10%, 50Hz; Power Consumption: 3kW |
|---|---|
| Furnace Pressure Measurement Range | 0–100Pa, Measurement Accuracy: ≤ ±3Pa |
| Air Flow Range 0–50m³/min, Measurement Accuracy | ≤ ±0.5m³/min |
| Combustion Gas Source | Propane, Liquefied Petroleum Gas |
| Gas Flow Range | 0–100L/min, Measurement Accuracy: Class 2.5 |
| Packaging Details | Wooden cases |
|---|---|
| Delivery Time | 10 Work Days |
| Payment Terms | T/T,Cash,L/C, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5 units per month |
| Place of Origin | China |
| Irradiance | 10Kw/m2 ~ 70kW/m2 |
|---|---|
| Measurementaccuracy | ±1°C For Temperature, ±0.1% For Gas Concentration |
| Gas Flow Range | 0.1-1L/min |
| Temperaturerange | Ambient To 1200°C |
| Effective Test Space | 120mmMAX |