| Voltage | 220V |
|---|---|
| Heating Current | The Current Is Between 120~150A(960℃) |
| Temperature Measuring Device | 0.5mm Armored Fine Wire Thermocouple |
| Test Chamber Volume | 0.5M³, D60x W95xH 90cm |
| Glowing Wire | A 4.0mm Diameter Ring Is Made Of Nickel/chromium Wire |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8335A |
| Power | Electronic |
| Keyword | Radiant Plate Flame Spread Tester |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF7119 |
| Standard | GB/T 15171, ASTM D3078 |
| Application | Of Packaging Bags, Bottles, Tubes, Cans |
| Function | Suitable For The Sealing Test |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 1000v |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Model Number | CF8498A |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8686 |
| Power | 750W |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX8352 |
| Warranty | 1-5Years |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Power | 6000W |
| Load Decomposition Degree | 1/100,000 |
|---|---|
| Load Accuracy | ≤0.5% |
| Test Speed | 0.1-500mm/min (can Be Set Arbitrarily On The Computer) |
| Test Stroke | 400, 500 (can Be Increased As Per Customer Requirements) |
| Test Width | 40cm(can Be Widened As Per Customer Requirements) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF7183 |
| Power | Electronic |
| Maximum Load | Choose From Within 5000,10000 KG |
| Accuracy Class | Level 0.5 |