| The Moving Range Is | 2 To 50mm Or Negotiable |
|---|---|
| Test Speed | 3 To 180rpm/min |
| Load-bearing Ramps (g) | 10,20,50,100,200,500 G |
| Voltage | 220V |
| Load Weights | 10,20,50,100,200,500 G (customizable According To Customer Requirements) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8362 |
| Power | Electronic |
| Combustion Laboratory Size | L3000 W3000 H2400 (MM) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Power | 45KW |
| Accuracy | ≤ 3% |
| Voltage | 380V |
| Standard | IEC62730:2024, GBT22079, IEC62217-2012 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8369 |
| Power Supply | AC220V±10% |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF8329 |
| Measurement Options | 200kg, 500kg, 1000kg (1T), 2000kg (2T), 5000kg (5T) Optional |
| Load Resolution | 0.01kg |
| Maximum Stroke | 800mm |
| Warranty | 5Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | 45KW |
| Accuracy | 0.5 |
| Burner | 35mm Long, Inner Diameter: 0.5mm |
|---|---|
| Tandard For Igniting Flames | Flame Height 12mm |
| Heating Speed | 23.5S At 100-700 ℃ |
| Test Chamber Volume | 0.5M³, D×w×h: 60×95×90cm |
| External Dimensions | D×w×h: 61×120×105cm |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Daxian |
| Power | Electronic |
| Test Voltage | 100V-6000V Stepless Adjustable |
|---|---|
| Voltage Stability | ± 1% |
| Standard | IEC 60587 |
| Power | 6000KW |
| Accuracy | 0.5% |