| Burner | The Throat Diameter Is Φ0.19±0.02mm, The Length Is 75mm, The Mixed Gas Outlet Hole Diameter Is Φ1.7, And The Air Inlet Hole Is 4×Φ4mm |
|---|---|
| Fixture | It Can Be Adjusted Freely And Is Suitable For Different Samples |
| Flame Height | Adjustable From 10 To 50mm |
| Ignition Time | 0 To 99.99 Seconds |
| Timing Range | 0 To 99.99 Seconds |
| Total Equipment Capacity | 3KVA Per Workstation |
|---|---|
| Equipment Power Supply Voltage | 220V±15%, 50Hz |
| Output Voltage | ≤12V |
| Current Transformer | The Transformation Ratio Is 1000/5A, And The Accuracy Is 0.2 Grade |
| Time Relay Timing Range | 0.01s-99.99s |
| Working Power Supply | AC 380V ±10%, 50Hz; Power Consumption: 3kW |
|---|---|
| Furnace Pressure Measurement Range | 0–100Pa, Measurement Accuracy: ≤ ±3Pa |
| Air Flow Range 0–50m³/min, Measurement Accuracy | ≤ ±0.5m³/min |
| Combustion Gas Source | Propane, Liquefied Petroleum Gas |
| Gas Flow Range | 0–100L/min, Measurement Accuracy: Class 2.5 |
| Model Number | CF8467 |
|---|---|
| Power | 600W, Electronic |
| Voltage | 220V |
| Application | Plastic Testing |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Product Name | Drop Tester |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Power | 100W |
| Power Supply | 220V±10% |
| Accuracy | ±1% |
| Function | Flame Retardant Performance Test Standards For Safety Helmets |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF7177 |
| Power | Electronic |
| Standard | FZ/T01042 GB/T 12703, Etc |
| Gas Source | Propane Gas With A Purity Of ≥95% |
|---|---|
| Photoelectric System | The Light Source Is A Bulb. |
| Power | 15W, Voltage: 6V |
| Burning Lamp | Bunsen Burner |
| Smoke Density Measurement Range | 0 To 100% |
| Temperature Range | -20℃, -40℃, -50℃, -65℃ To +130℃ |
|---|---|
| Humidity | ±2.5% |
| The Temperature Fluctuation Is | ±0.5℃ |
| Packaging Details | Wooden cases |
| Delivery Time | 10 Work Days |
| Temperature Uniformity | ±2.5℃ |
|---|---|
| The Timer Error Shall Not Exceed | 1 Second /h |
| Flame Height | Adjustable From 20mm±2mm To 175mm±1mm |
| Ignition Time | Adjustable From 0 To 999.9s±0.1s |
| Burning Duration | 0-999.9s±0.1s, Automatically Recorded, Manually Paused |