| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8334 |
| Power | Electronic |
| Grips | 6group |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Accuracy | 2% |
| Voltage | 220V |
| Time | 0-999 Hours Can Be Set Arbitrarily |
| Warranty | 1 YEAR |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DAXIAN |
| Model Number | DX8341 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | CHENGFENG |
| Model Number | CF8539 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Daxian |
| Model Number | DX8388 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8425 |
| Power | Electronic |
| Load Resolution | 0.01kg |
|---|---|
| Maximum Stroke | 800mm |
| Test Speed | 50~500mm/min |
| Speed Accuracy | 50 ± 0.5mm |
| External Dimensions | 60cm 36cm 175cm |
| Measurement Options | 200kg, 500kg, 1000kg (1T), 2000kg (2T), 5000kg (5T) |
|---|---|
| Load Resolution | 0.01kg |
| Maximum Stroke (including Fixture) | 800mm |
| Test Speed | 50~500mm/min(adjustable) |
| Speed Accuracy | 50 ± 0.5mm, 500 ± 1.0mm |
| Input Voltage | AC 220 V |
|---|---|
| Output Voltage | AC 0-20 KV |
| Electrical Capacity | 1.5 KVA |
| Test Method | Intermittent Arc, Continuous Arc |
| Test Current | 10MA-20MA-30MA-40MA Optional |
| Bending Angle | ±90° |
|---|---|
| Counting Range | 0-9999 |
| Motor Power | 1.1kW |
| The Weight Of The Testing Machine Is | Approximately 210 Kilograms |
| Bending Speed | <60 Times /min |