| Working Voltage | AC 380V±10%, 50hz |
|---|---|
| Power Consumption | 3kw |
| Furnace Pressure Measurement Range | 0-100pa Measurement Accuracy: ≤±3pa |
| Air Flow Rate | 0-50m/min Measurement Accuracy: ≤±0.5 M°/min |
| Combustion Gas Source | Propane, Liquefied Gas |
| Irradiance Automatic Control | W/m2@340nm(420nm)(300-400nm) |
|---|---|
| Blackboard Temperature (BPT) | 40-110℃ ± 2℃ |
| Black Standard Temperature (BST) | 40 To 120℃±2℃ |
| Light And Dark Transition Time Control | The Cycle Time Can Be Freely Set |
| Spray Pressure | 1.0kgf/cm² |
| The Swing Angle Is | Adjustable At 45°, 60° And 90° Left And Right |
|---|---|
| The Swing Speed Is | Adjustable From 10 To 60 Times Per Minute |
| Automatic Counters | 6, Counting Separately |
| Six Loads Of | 10N And Six Loads Of 5N |
| The Load Current Is | 0.5 To 25A |
| Optical Density | Adjustable |
|---|---|
| Temperature | RT To 200℃ |
| Light Source | Infrared Bulb |
| Place The Test Material Tray | Rotate The Tray (8-10rpm) |
| Timer | 0 To 999 Hours |
| Maximum Measurement Load | 200N. |
|---|---|
| Load Resolution | 0.01N. |
| Maximum Stroke | 600MM. |
| Test Speed | Continuously Adjustable From 50 To 500 Mm /MIN. |
| Test Voltage Regulation | Adjustable From 0 To 1.5KV. |
| Speed Accuracy | 50 ± 0.5mm |
|---|---|
| Platen Flatness | ≤0.03mm |
| Rooling Speed | 40rpm |
| <=5% Pphm | <=5% Pphm |
| Packaging Details | Wooden cases |
| Deformation Gauge | Measurement Accuracy <0.001mm |
|---|---|
| Micrometer | 0.001mm |
| Test Environment Temperature Requirement | 23℃±5℃ |
| The Humidity Requirement For The Test Environment | 50%±5% |
| Power Supply | 220v 50Hz |
| Maximum Measurement Load | 200N. |
|---|---|
| Load Resolution | 0.01N. |
| Maximum Stroke | 600MM. |
| Test Speed | Continuously Adjustable From 50 To 500 Mm /MIN. |
| Test Voltage Regulation | Adjustable From 0 To 1.5KV. |
| Power Supply Voltage | AC220V±10%, 50Hz; |
|---|---|
| Gas Pressure | 10kpa To 50kpa; |
| The Accuracy Is | ±0.1m/s. |
| Flame Release Time | 0 To 99 Minutes And 99 Seconds Can Be Set. |
| Burning Duration | 0 To 99 Minutes And 99 Seconds Can Be Set. |
| Nozzle Inner Diameter | 9.6mm; |
|---|---|
| Air Supply Mode | Automatic Air Supply By The Fan, Air Supply Time: 60 Seconds. |
| Supply Air Velocity | 1.5M/S; |
| Electronic Anemometer | Test Range 0 To 8M/S |
| TES Thermometer | Measuring Range 0 To 1300℃, Accuracy 0.1℃ |