| Temperature | 15-35℃ |
|---|---|
| Relative Humidity | Not More Than 85%R.H |
| Atmospheric Pressure | 86-106Mpa |
| Dielectric Voltage | AC 220V |
| Reactive Power | 3KW |
| Accuracy | ±0.5(±1%) |
|---|---|
| Control System | AC Variable Frequency Gear Motor |
| . Display | Large LCD Screen |
| Stroke | 1000mm(customizable) |
| Test Speed; | 12-200mm/min(constant Speed |
| Power Supply Voltage (V) | 220±20% |
|---|---|
| Maximum Current | 5A |
| Power | 1.5KW |
| Capacity Options | 2,5,10,20,50,100,200 Kg |
| The Force Measurement Accuracy Is | Within ± 0.5% Of The Indicated Value |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model Number | CF8363 |
| Standard | SAEJ1128-2000 |
| Model | DX8363 |
| Weight | 100KG |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, OBM, ODM, Software Reengineering |
| Model Number | CF8349 |
| Standard | IEC60332-3 |
| Keyword | Cable Burning |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF7116 |
| Standard | JIS R3205:1989,ISO/DIS125421 12543-6:1997 |
| Impact Height Range | 0-2000MM Adjustable |
| Sample Rack Mass | 15g+1g |
|---|---|
| Thermocouple | Insulated Nickel-chromium Armored 3mm |
| The Voltage Stability | ≤ ± 1% |
| Thermometer | 0-1000±2% |
| Timing Range | 0 To 99 Hours |
| Style | Microcomputer-controlled, Gantry Type |
|---|---|
| Maximum Test Force | 100kN (10T) |
| Test Force Range | Stepless Speed Regulation |
| Test Range | 1%-100%FS |
| Accuracy Of Test Force; | Plus Or Minus 1% |
| High-temperature Bath Temperature Range | RT To 250℃ |
|---|---|
| The Humidity Range Of The Low-temperature Bath Is | -50℃ To RT |
| Impact Temperature Of The Test Chamber | High Temperature 50-200 |
| Low Temperature | -10℃ To -40℃ |
| Heating Time | RT-250 ℃ For 60 Minutes |
| Power Supply | 220V 50Hz |
|---|---|
| Steel Ball Specifications | (33g, 50g, 64g, 95g, 110g, 134g, 226g) 1 Each |
| Power | 2.5KW |
| Impact Height Range | Adjustable From 0 To 2000MM |
| Control Box | The Separable Electromagnet Is Installed From The Bottom. |